Kategorie
NEJstavebniny (https://www.nejstavebniny.cz/)
«
AkceDoporučujeme
Katepal střešní šindel ROCKY hněď kůry stromů
-20%
-20%

Katepal střešní šindel ROCKY hněď kůry stromů

kód zboží: 124

Finský střešní asfaltový šindel KATEPAL Rocky je moderní typ střešních šindelů KATEPAL. Vyniká atypickým tvarem a přechodem z barvy šindele hněď kůry stromů do černé. Balení obsahuje 3 m2 hotové střechy.

399,30 Kč 319,44 Kč/M2
330,00 Kč 264,00 Kč/M2 bez DPH
- + bal
- + M2
1 bal = 3 M2
3 M2 v balení
obvykle do 2 týdnů
Popis

Asfaltový střešní šindel KATEPAL ROCKY hněď kůry stromů

Asfaltový střešní šindel Rocky je často používán jako střešní krytina pro zastřešení starších rekonstruovaných střech, neboť jeho nepravidelné tvary minimalizují vyniknutí nerovnosti podkladu. Katepal Rocky střešní krytina s dlouhou životností. SBS modifikované šindele KATEPAL s životností 50-60 let bez nutnosti údržby se zárukou 30 let.

Střešní asfaltový šindel Rocky je SBS modifikovaný a má celoplošné lepení opatřeno ochrannou fólií. Šindel Katepal Rocky určen pro zastřešení domů s modernějším designem. Vyniká více u střech s většími plochami. Vyznačuje se přechodem z různých barev do černé a vytváří na střeše nepravidelné obdélníkové tvary.

Výhody a použití šindele Katepal ROCKY

  • dlouhá životnost 50 - 60 let, záruka 30 let
  • barevné provedení
  • tvar 3D nepravidelný obdélník
  • balení obsahuje 3 m2 hotové krytiny
  • SBS modifikovaný bitumen 3 mm
  • pro střechy se sklonem od 12°
  • spodní samolepicí vrstva
  • novostavby a rekonstrukce
  • moderní vzhled

Střešní asfaltový šindel KATEPAL ROCKY balení a pokládka

V jednom balení je 5,5 m2 plošného materiálu, ale díky překrytí se z jednoho balení asfaltového šindele vytvoří přesně 3 m2 hotové střechy (na nejvíce zatíženém místě jsou tři vrstvy). V každém balení je 22 šindelů o rozměru 1 x 0,32 m.
Nominální tloušťka šindelových pásu v místě lepení je 3 mm. Při výběru šindele, není tloušťka rozhodujícím parametrem, neboť jde hlavně o kvalitu asfaltové hmoty a její odolnost proti stárnutí (pro představu - oxidované šindele mají tloušťku zhruba 4 mm, ale jejich životnost je o cca polovinu nižší než u modifikovaných asfaltových šindelů, které mají tloušťky okolo 3 mm).

Asfaltové střešní šindele před pokládkou nezapomeňte namíchat ze 4 až 5 náhodně vybraných balení, vzhledem k přírodnímu charakteru posypového materiálu. Se samotnou pokládkou pak s namíchanými pásy začněte od středu střechy, tak ať překryjete prořezaná místa okapového pásu a postupujte směrem k okrajům střechy, po jednotlivých řadách až k vrcholu střechy.
Každý pás šindele se přibíjí 4 ks hřebíků na důmyslných místech, tak ať se probíjí i další vrstvy pod samotným přibíjeným asfaltovým pásem.
Při výpočtu plochy střešní krytiny nezapomeňte připočítat cca 2 - 5 % na odpady.

Doprava a platba
  KATEPAL
Doprava - hodnota objednávky - do 12.100,- Kč - 241,- Kč
Doprava zdarma - od 12.100,- Kč
Platba - předem
Osobní odběr - ne
Vykládka zboží - ne - kupující si musí vykládku zboží zajistit sám