Kategorie

Ocelová zárubeň pro zdění

NEJstavebniny (https://www.nejstavebniny.cz/)

Ocelová zárubeň pro zdění

Kovové zárubně Zako v různém provedení vyrobené z plechu o tloušťce 1,3 - 2 mm dle typu zárubně. Ocelová futra patří mezi nejčastěji používané, právě pro jejich odolnost. Mezi základní zárubně s hranatým profilem patří YH pro přesné zdění

Ocelová zárubeň ZAKO je vyráběna dle normy ČSN 74 6501 a rozměrově odpovídá požadavkům českého stavebnictví. Standardně jsou zárubně konstruovány pro dveře s polodrážkou s 3 kusy závěsu. Všechny typy zárubní ZAKO jsou certifikované.

Základní typy zárubní pro zdění

Zárubně typu YH bez drážky jsou dodávány bez těsnění. Pokud požadujete zárubeň s těsněním volte variantu YH..DV jsou vyráběny s drážkou pro těsnění. Typ zárubně UYH jsou hranaté profily písmene "U" které mají stejně dlouhý přední i zadní lem zárubňového profilu. Pokud bude Váš požadavek na zárubně protipožární PO jsou v podstatě rozměrově stejné jen jsou dodávány s odolnějším silikonovým těsněním.

Kovová zárubeň je opatřena ochranným přepravním nátěrem v šedé nebo červenohnědé barvě. Tento nátěr není základním nátěrem a je nutné po zabudování zárubně jej očistit a zárubeň opatřit základním a vrchním nátěrem. Pro přepravu je zárubeň vybavena prahovou spojkou.

Tabulka pro výpočet hrubého stavebního otvoru pro osazení kovové zárubně

Rozměr zárubně Hrubá stavební Tol. hs
šířka B 600,700,... šířka hsB B+70 +10/-0
výška H 1970 výška hsH H+35 +5/-0
Příklad: zárubeň 800 x 1970 - hrubý stavební otvor 870 x 2005

 

Cena od-do:
Výrobce / Značka
Štítky
Nebyly nalezeny žádné položky.