Kategorie
NEJstavebniny (https://www.nejstavebniny.cz/)
«
Doporučujeme
PES rl. 2,5 x 5m přír.
-26%
-26,5%

PES rl. 2,5 x 5m přír.

kód zboží: 2040361
EAN: 4003412072517

Prosvětlovací sklolaminátové role Guttagliss PES přírodní. Vysoká životnost a UV stálost. Vlnitá střešní krytina Guttagliss PES je vhodná na pergoly, garážová stání, stavby přístřešků apod. Role 2,5 x 5 m. Záruka 5 let.

362,78 Kč 266,64 Kč/m2
299,82 Kč 220,37 Kč/m2 bez DPH
- + role
- + m2
1 role = 12.5 m2
12.5 m2 v balení
obvykle do 5 prac. dnů
Popis

Vlnitá sklolaminátová krytina Guttagliss PES přírodní

Guttagliss PES je mimořádně odolná vlnitá střešní krytina z tepelně vytvrzené polyesterové pryskyřice a nosné výztuže ze skelných vláken. Díky tomuto materiálu dosahuje krytina Guttagliss PES vysoké odolnosti vůči UV záření a dlouhé životnosti. Tato sklolaminátová střešní krytina nepodléhá snížení světelné propustnosti vlivem stárnutí. Plastová krytina Guttaglis PES je odolává krupobití.

Doporučujeme distanční podložku vlna 18 mm.

Výhody sklolaminátové role Guttagliss PES přírodní

  • barva přírodní
  • materiál  sklolaminát 0,7 mm
  • tvar vlna - povrch jemný
  • Široká škála výšek rolí
  • U rolí odpadá nutnost napojování (role dlouhé až 40 m)
  • Velice rychlá montáž
  • Nízká hmotnost UV stabilizovaný a teplotně stálý materiál
  • Vysoká životnost 5 let záruka na krupobití
  • Ideální poměr ceny a užitné hodnoty
  • výšky 1 / 40 m a 1,5/ 40 m a 2/ 30 m

Použití vlnité krytiny Guttagliss PES

Role Guttagliss PES jsou vhodné na pergoly, pro prosvětlení stěn i střech, garážové stání, stavbu ochranných přístřešků, zemědělské a průmyslové buduvy nebo například stavbu prodejních stánků. U průsvitných desek nedochází ke snížení světelné propustnosti vlivem stárnutí. U vlnovkových rolí dochází k vysoké úspoře díky absenci bočního překládání. Rovněž dochází ke zrychlení a zjednodušení montáže oproti alternativě v podobě sklolaminátových desek Guttagliss PES.

Doporučení: V případě, že krytinu pokládáte na střechu širší (po spádu) než 2 m, použijte pro prodloužení šíře vždy desky stejného výchozího rozměru (šíře), z důvodu zajištění přesného vzájemného lícování samotné vlny.

Rozměr vlny Guttaglis PES 

vlnitá desky - schéma

Montáž sklolaminátové role Guttagliss PES

Podkladní konstrukci je nejlepší zvolit dřevěnou. Horní líc podkladních latí je nutno opatřit bílým nátěrem, nebo použít metalizovanou pásku Guttaband AL, aby se předešlo nadměrnému přehřívání konstrukce. Při použití impregnačních prostředků pro ochranu dřeva je nutno ošetřené konstrukční části nechat řádně vyschnout, aby nedošlo k výskytu barevných skvrn na spodní straně desek. Maximální povolená rozteč latí je 500 mm pro PES. 

Při montáži se musí do každého profilu, kam se šroubuje vrut dát distanční podložka vlna. Pro připevnění používejte pouze vruty s plastovou podložkou např. nerez vrut V2A nebo vrut s ochrannou čepičkou. Počet je cca 12 ks na 1 m2. Vruty se připevňují v každém třetím vrcholu.

Soubory ke stažení
Doprava a platba
  GUTTA
Doprava lehká - 299,- Kč 
Doprava těžká - 799,- Kč střešní šindel, asfaltové pásy, polykarbonát, plechová krytina, skleníky
Doprava zdarma - od 10.900.- Kč
Platba dobírkou - předem nebo dobírkou
Osobní odběr - ne