Kategorie
NEJstavebniny (https://www.nejstavebniny.cz/)
«
Plechová střešní krytina Omak Lima Plus 0,50 mm PE lesk RAL 8017
-35%
-35%

Plechová střešní krytina Omak Lima Plus 0,50 mm PE lesk RAL 8017

kód zboží: 5LI87L

Plechová střešní krytina Omak Lima Plus, povrchová úprava polyester LESK 25µm barva podle RAL 8017, síla ocelového plechu 0,50 mm. Profilovaná střešní krytina Omak Lima Plus vzhled taška 350 mm je vhodná zejména k pokrytí občanských staveb jako jsou rodinné domy, chaty, chalupy a různé pregoly nebo garážová stání.

398,09 Kč 258,76 Kč/m2
329,00 Kč 213,85 Kč/m2 bez DPH
- + m2
obvykle do 3 týdnů
Popis

Krytina OMAK LIMA Plus Polyester Lesk 0,5 mm

Plechová střešní krytina Omak LIMA je profilovaná střešní krytina strojově lisovaná vzhled pálené tašky 35 cm s boční vodní drážkou. Všestrané použití pro zastřešení rodinných domů, chat, pergol, garáží. Omak krytinu LIMA nabízíme v povrchové úpravě PE Lesk 25 µm v barevném provedení dle vzorníku RAL, který naleznete ve fotogalerii.

Velice oblíbená, cenově výhodná základní povrchová úprava Polyester Lesk 25 µm v široké škále barev dle vzorníku RAL. Znázorněné barevné odstíny jsou pouze orientační, přesné provedení barev je ve vzornících společnosti Blachdom. Základní ocelové jádro 0,5 mm je oboustranně zinkováno a chemicky upraveno. Spodní vrstva je navíc ošetřena ochranným lakem 7µm. Vrchní pohledová strana plechu se základním ochranným lakem 5µm je navíc doplněna o dvaceti mikronovou dekorační lesklou vrstvu polyesteru.

Profilovanou střešní krytinu Omak dodáme v délce dle Vašeho požadavku - řez na míru (zakázková výroba, zboží nelze vrátit). Do poznámky k objednávce prosím zadejte jakou požadujete délku a počet plechů nebo zašlete poptávku s daným rozměrem střechy na email obchod@nejstavebniny.cz. Možnost dodání krytiny s taškou o velikosti 400 mm.

Parametry profilované střešní krytiny LIMA

 • povrchová úprava Polyester Lesk 25µm
 • síla plechu 0,5 mm
 • taška 350 mm
 • široká škála barevného provedení
 • šířka celková 1202 mm
 • šířka stavební 1171 mm
 • výška profilu 30 mm
 • délka šablony min 380 mm, max 5980 mm
 • minimální sklon 9°
 • typizované klempířské prvky
 • univerzální použití, moderní vzhled
 • dodáváno na nevratných paletách

Montáž profilované krytiny Omak Lima

Před samotnou montáží je třeba správně zaměřit střechu na již zhotovené konstrukci, doporučujeme rozvrhnout šablony symetricky tak, aby šířka šablon z obou stran byla stejná. Šablony profilované krytiny doporučujeme pokládat z leva do prava a to z důvodu lepšího napojení šablon.

Montáž profilované krytiny Omak provádíme zásadně na dřevěný rošt, latě 40x60 mm, rozteč latí dle rozteče tašek jednotlivých krytin 350 mm nebo 400 mm. Minimální sklon střešní konstrukce pro montáž profilované střešní krytiny Omak je 9°. Pod plechovou krytinou by měla být pojistná hydroizolace - difuzní fólie

Ocelové krytiny se vyznačují určitou hlučností během deště, tu lze v případě obytného podkroví vyřešit tepelnou a zvukovou izolací. Dle dostupných zkoušek bylo dokázáno, že při použití izolace tl.50 mm nepřesáhne hlučnost hodnotu 40dB. 

Plechovou střešní krytinu kotvíme ke střešním latím pomocí samovrtných vrutů do dřeva 4,8x35 mm nebo do oceli dle použitého materiálu, spotřeba 7ks/m2. Na štítových stranách a okapní hraně vruty montujeme do každého žlábku. Vruty umisťujeme do prolisu (žlábku) tak, aby podložka EPDM jen lehce přešla přes okraj kovové podložky

Doprava a platba
  BLACHDOM PLUS - OMAK
Doprava - nad 50 m2 krytiny - 1210 Kč I do 50 m2 krytiny nebo doplňky a rovinné plechy (samostatně) - dopravné bude naceněno individuálně 
Platba - předem
Osobní odběr - výrobní závod Blachdom Plus Český Těšín
Vykládka zboží - ano (vykládka zboží je v ceně dopravy)