Kategorie
NEJstavebniny (https://www.nejstavebniny.cz/)
«
Plechová střešní krytina Omak Nova Plus 0,50 mm PE lesk RAL 9002
-35%
-35%

Plechová střešní krytina Omak Nova Plus 0,50 mm PE lesk RAL 9002

kód zboží: 5NO92L

Plechová střešní krytina Omak Nova Plus, povrchová úprava polyester LESK 25µm barva podle RAL 9002, síla ocelového plechu 0,50 mm. Profilovaná střešní krytina Omak Nova Plus vzhled taška 350 mm je vhodná zejména k pokrytí občanských staveb jako jsou rodinné domy, chaty, chalupy a různé pregoly nebo garážová stání.

388,41 Kč 252,47 Kč/m2
321,00 Kč 208,65 Kč/m2 bez DPH
- + m2
obvykle do 3 týdnů
Popis

OMAK plechová krytina NOVA PE Lesk 0,5 mm

Plechová střešní krytina NOVA Plus je profilovaná střešní krytina strojově lisovaná vzhled tašky 35 cm s boční vodní drážkou. Omak krytinu NOVA nabízíme v povrchové úpravě Polyester Lesk v barevném provedení dle vzorníku, který naleznete ve fotogalerii. Plechová krytina vhodná zejména k pokrytí občanských staveb jako jsou rodinné domy, chaty, chalupy a různé pregoly nebo garážová stání.

Povrchová úprava Polyester Lesk

Velice oblíbená, cenově výhodná základní povrchová úprava Polyester Lesk 25 µm v široké škále barev dle vzorníku RAL. Znázorněné barevné odstíny jsou pouze orientační, přesné provedení barev je ve vzornících společnosti Blachdom. Základní ocelové jádro 0,5 mm je oboustranně zinkováno a chemicky upraveno. Spodní vrstva je navíc ošetřena ochranným lakem 7µm. Vrchní pohledová strana plechu se základním ochranným lakem 5µm je navíc doplněna o dvaceti mikronovou dekorační lesklou vrstvu polyesteru.

Profilovanou střešní krytinu Omak dodáme v délce dle Vašeho požadavku - řez na míru (zakázková výroba, zboží nelze vrátit). Do poznámky k objednávce prosím zadejte jakou požadujete délku a počet plechů nebo zašlete poptávku s daným rozměrem střechy na email obchod@nejstavebniny.cz. Možnost dodání krytiny s taškou o velikosti 400 mm.

Parametry profilované střešní krytiny NOVA Omak

 • povrchová úprava Polyester Lesk 25µm
 • síla plechu 0,5 mm
 • taška 350 mm
 • široká škála barevného provedení
 • šířka celková 1200 mm
 • šířka stavební 1130 mm
 • přeložení 120 mm
 • výška profilu 30 mm
 • délka šablony min 380 mm, max 5980 mm
 • minimální sklon 9°
 • typizované klempířské prvky
 • dodáváno na nevratných paletách

Montáž profilované krytiny Omak NOVA

Před samotnou montáží je třeba správně zaměřit střechu na již zhotovené konstrukci, doporučujeme rozvrhnout šablony symetricky tak, aby šířka šablon z obou stran byla stejná. Šablony profilované krytiny doporučujeme pokládat z leva do prava a to z důvodu lepšího napojení šablon.

Montáž profilované krytiny Omak provádíme zásadně na dřevěný rošt, latě 40x60 mm, rozteč latí dle rozteče tašek jednotlivých krytin 350 mm nebo 400 mm. Minimální sklon střešní konstrukce pro montáž profilované střešní krytiny Omak je 9°. Pod plechovou krytinou by měla být pojistná hydroizolace - difuzní fólie. 

Ocelové krytiny se vyznačují určitou hlučností během deště, tu lze v případě obytného podkroví vyřešit tepelnou a zvukovou izolací. Dle dostupných zkoušek bylo dokázáno, že při použití izolace tl.50 mm nepřesáhne hlučnost hodnotu 40dB. 

Plechovou střešní krytinu Omak kotvíme ke střešním latím pomocí samovrtných vrutů do dřeva 4,8x35 mm nebo do oceli dle použitého materiálu, spotřeba 7ks/m2. Na štítových stranách a okapní hraně vruty montujeme do každého žlábku. Vruty umisťujeme do prolisu (žlábku) tak, aby podložka EPDM jen lehce přešla přes okraj kovové podložky.

Doprava a platba
  BLACHDOM PLUS - OMAK
Doprava - nad 50 m2 krytiny - 1210 Kč I do 50 m2 krytiny nebo doplňky a rovinné plechy (samostatně) - dopravné bude naceněno individuálně 
Platba - předem
Osobní odběr - výrobní závod Blachdom Plus Český Těšín
Vykládka zboží - ano (vykládka zboží je v ceně dopravy)