Tubusové světlovody Fakro

Světlovody Fakro

Slunce v celém domě, to Vám umožní tubusové světlovody Fakro. Tam, kde není možnost namontovat střešní nebo fasádní okno, doporučujeme použít tubusový světlovod, kterým dovnitř pustíme sluneční paprsky. Velmi důležitým faktorem ovlivňujícím množství přivedeného světla je umístění kopule světlovodu na střeše.

Jak správně umístit světlovod :

Kopuli světlovodu je vhodné umístit na jižní část střechy, kde je intenzita slunce největší, ale vyhnout se stinným místům. Světlovodný tubus by se měl vést co nejkratší a nejjednodušší cestou, tím se zajistí větší množství světla. Světlovod Fakro s ohebným tubusem musí být při montáži napnutý na maximální délku.

Výběr množství a velikosti světlovodu pro danou místnost :

Při výběru záleží na tvaru a velikosti samotné místnosti, především pak její výšku.

Rozložení intenzity osvětlení

Ukázka rozložení intenzity osvětlení světlovodu v místnosti bez oken, umístění světlovodu v centrální části místnosti.

Rozložení intenzity osvětlení

Asymetrické rozmístění světlovodu v místnostech bez oken může být použito pouze kvůli lepšímu osvětlení určitého místa (např. pracoviště u počítače). V ostatních případech je tento způsob rozmístění světlovodů nevhodný nebo dokonce nepříznivý.

Rozložení intenzity osvětlení

Umístění světlovodu v místnosti s oknem v závislosti na potřebách uživatele (tzn. možnosti rozptylu a odrazu světla) a rozmístění nábytku. S ohledem na dva zdroje denního světla jsou rohové zóny místnosti dobře osvětleny a symetrické umístění světlovodu tady nehraje větší roli. Umístění světlovodu k protilehlé stěně okna může uprostřed místnosti způsobit snížení celkové intenzity světla.

Tubusový světlovod přivádí denní světlo dopadající do světlovodného tubusu. Poté se sluneční paprsky odráží od pevného nebo ohebného vysoce reflexního vnitřku tubusu směrem na difuzér. Difuzér namontovaný ve stropním rámu rovnoměrně rozptyluje sluneční paprsky a projasňuje místnost. Tubusové světlovody s kopulí nebo s plochým zasklením mohou být v místnosti hlavním nebo doplňkovým zdrojem světla.Toto oddělení je prázdné.

Náš sortiment

Střešní krytiny a doplňky
> >

Kontakt

NEJprodavač
 
+420605299823