Polyvinylchloridová deska vlna kouřová
PVC desky jsou vyráběny z polyvinylchloridu o síle 0,8 mm, díky tomu jsou desky pružné, hladké a velice lehké. Samotná instalace a motáž desek je velice snadná. Desky se nejčastěji používají jako krytina pro zahradní přístřešky, altány nebo ochranné stání pro automobily .
PVC desky výhody
- lehká krytina
- nízká cena
- snadná montáž
- PVC desky dodáváme v rozměru 2 x 0,9 m, cena za kus
- desky se překrývají o jednu max. o dvě vlny
- na 1 m2 se doporučuje 12 kusů vrutů s podložkou
- vzdálenost latí 40 cm
- Detailní rozměry vlny
- povrch jemný
- barva kouřová propustnost světla 84 %
- jednostranná UV ochrana

Montáž desky PVC VLNA
Jako podkladní konstrukci je nejlepší zvolit dřevěnou. Horní líc podkladních latí je nutno opatřit bílým nátěrem, nebo použít metalizovnou pásku Guttaband AL, aby se předešlo nadměrnému přehřívání konstrukce. Při použití impregnačních prostředků pro ochranu dřeva je nutno ošetřené konstrukční části nechat řádně vyschnout, aby nedošlo k výskytu barevných skvrn na spodní straně desek. Maximální povolená rozteč latí je 400 mm pro PVC. V oblastech s nadmořskou výškou 600 m a výše by měla být tato rozteč poloviční. Desky pokládejte z opačné strany, než je směr převládajícího větru, a to tak, aby druhá řada desek začínala polovinou desky. Při montáži se musí do každého profilu, kam se šroubuje vrut dát distanční podložka vlna. Pro připevnění používejte pouze vruty s plastovou podložkou např. nerez vrut V2A nebo vrut s ochrannou čepičkou. Počet je cca 12 ks na 1 m2. Vruty se připevňují v každém třetím vrcholu.
- vlnite-desky-montazni-navod-2019-cz (590 kB)
| Šířka | 90 cm |
| Materiál | PVC |
| Barva | bronz |
| Tloušťka | 0,8 mm |
| Délka | 200 cm |
| GUTTA |
| Doprava lehká | - 299,- Kč |
| Doprava těžká | - 799,- Kč I střešní šindel, asfaltové pásy, polykarbonát, plechová krytina, skleníky |
| Doprava zdarma | - od 10.900.- Kč |
| Platba dobírkou | - předem nebo dobírkou |
| Osobní odběr | - ne |


.webp)
