Kategorie
NEJstavebniny (https://www.nejstavebniny.cz/)

Skleníky a záruka kvality

Mít na své zahradě skleník je obrovskou výhodou nejen pro pěstitele zeleniny. Jestli v něm budete pěstovat okurky, rajčata nebo bylinky a kaktusy je jen na Vás. 

Dnešní doba ke koupi skleníku napomáhá, všude samá chemie, drahé a nekvalitní produkty. Není nic zdravějšího než si vypěstovat vlastní. Skleník se dnes stává běžnou výbavou zahrady, ať už velké nebo malé. Široká škála rozměrů a tvarů jistě uspokojí i náročného zákazníka. 

A na co si dát pozor ?

Reklamu na skleníky najdeme skoro všude, samá akce nebo sleva, ale na co bychom měli dát pozor? Velkým problémem se stává nákup nekvalitních a hlavně neověřených produktů - skleník bez původu, bezejmenný výrobce. Takové skleníky často nevydrží ani jednu sezónu.

Přijdou první kroupy a polykarbonátové desky nevydrží. Silné letní slunce dokáže narušit polykarbonát stejně. Vrchní vrstva polykarbonátu musí být UV stabilní, aby zajistila stálost a pevnost materiálu.

Dalším důležitým prvkem je samotná konstrukce skleníku. Bezejmenné skleníky většinou disponují slabou a neošetřenou konstrukcí. Následně dochází ke zborcení konstrukce, profily jsou slabé a ani spoje nic moc nevydrží. A radost z výhodně koupeného skleníku také dlouho nevydržela.

Jak předejít špatnému výběru skleníku ?

I laik dokáže pouhým okem poznat, kde se stala chyba. Při nákupu se nejdříve zaměřit na výrobce. Každý prodejce i internetový musí doložit původ výrobku. Nejlépe technickým listem a samozřejmě zárukou minimálně 10 let na nerozbitnost polykarbonátu.

Kvalitu polykarbonátové desky poznáte díky hladké ploše, jakýkoliv náznak krupičky na povrchu nevěstí nic dobrého. Nepravidelný řez desky, otřepané okraje. To jsou detaily, které nepřehlédnete. Barva polykarbonátu je vždy absolutně čirá. Nenechte se zlákat ani potiskem, který informuje o dosažených kvalitách výrobku, pozor pokud zde není uveden výrobce, nelze se na tyto údaje spolehnout.

Certifikované skleníky od výrobců 

Dobrý prodejce se rád pochlubí kvalitním výrobkem a nebude tajit původ produktu. Zkušenosti a reference zákazníků jsou tomu důkazem. Naší prioritou je spokojený zákazník. Nabídka zahradních skleníku je jen od renomovaných výrobců jako je LanitPlast nebo Gutta  Všichni splňují veškeré platné normy a atestace nezávadnosti polykarbonátu. Zákazník tak může bez obav o své zdraví pěstovat zeleninu po celý rok.

Pokud už víte jaký rozměr by měl skleník mít, je dobré znát způsob ukotvení. Existují dvě varianty kotvení skleníku. Buď zakoupíte skleník se základnou, která se kotví přímo do země nejlépe do předem vybetonovaného základu. Nebo jsou zde skleníky s prodlouženou konstrukci, která nevyžaduje stavbu základu, jen se zapouští cca 30 cm do země.

Obloukové skleníky

Právě skleníky s obloukovou konstrukcí jsou velice oblíbené, mají prodlouženou konstrukci a proto je stačí zapustit do země bez nutnosti základu. Jsou vhodné i do vyšších poloh, protože sníh jednoduše po konstrukci sklouzne. Oblá konstrukce a profily ze silně pozinkovaného plechu zaručují vyšší stabilitu. Dále je konstrukce obloukových skleníků vyztužena vzpěrami pro zajištění vyšší odolnosti vůči povětrnostním vlivům.

Možnost osazení 4 mm nebo 6 mm dutinkovým polykarbonátem, je dodáván v celku. Důležitá informace - všechny dutinky u desek musejí směřovat svisle dolů, aby případný kondenzát mohl odtékat a nevytvářela se řasa.

Ke skleníkům lze dokupovat různé příslušenství jako jsou větrací okna, automatický otvírač střešního okna, kotvicí sady, stínící tkaniny nebo poličky.